Endodoncja

Szansę na uratowanie zęba, którego miazga została zraniona, zainfekowana lub znajduje się w stanie zapalnym daje nam endodoncja (leczenie kanałowe). Obecnie jest ona jedną z szybciej rozwijających się gałęzi stomatologii zachowawczej i jest szczególnie ceniona przez pacjentów, którzy chcą jak najdłużej utrzymać własne uzębienie.

Pierwotne leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na usunięciu zmienionej chorobowo miazgi z komory zęba i kanałów korzeniowych poprzez ich mechaniczne i chemiczne opracowanie. Każde leczenie kanałowe jest zakończone wypełnieniem kanałów specjalnym materiałem, zapobiegającym wystąpieniu infekcji bakteryjnej.

Jeżeli pierwotne leczenie endodontyczne nie zakończyło się sukcesem, konieczne jest przeprowadzenie powtórnego leczenia kanałowego, które rozpoczyna się usunięciem zainfekowanego materiału wypełniającego kanał, a następnie obejmuje udrożnienie i opracowanie kanałów (mechaniczne i chemiczne). Zazwyczaj powtórne leczenie endodontyczne jest niezbędne, gdy podczas leczenia pierwotnego nie zostały odnalezione i prawidłowo opracowane wąskie lub zagięte kanały, lub materiał wypełniający zresorbował się po latach. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu do mechanicznego opracowywania i wypełniania kanałów EndoPilot Schlumbohm. Zastosowanie odpowiednich procedur, nowoczesnych materiałów i urządzeń pozwala na osiągnięcie od lat niezmiennego celu w endodoncji, czyli szczelnego wypełnienia wszystkich kanałów, zapobiegającego wystąpieniu przykrych powikłań w postaci bólu czy powstania zmian patologicznych w tkankach otaczających korzeń zęba.

Stałe podnoszenie kwalifikacji lekarzy zajmujących się w naszym gabinecie endodoncją oraz rozwój technik endodontycznych pozwalają na długo zachować własne zęby pacjenta, które w dawnych latach zostałyby zakwalifikowane do usunięcia. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych urządzeń diagnostycznych i leczniczych, w tym radiowizjografii, endometru czy specjalistycznych narzędzi do opracowania i wypełniania kanałów, odsetek zabiegów endodontycznych zakończonych powodzeniem wynosi blisko 100%.

img_20181123_141047
img_20181126_083635

Wincentego Witosa 25, 15-667 Białystok

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

+48 85 663 55 48

Email

Email

kontakt@ms-dental.pl

Umów wizytę

Umów wizytę

Telefonicznie