Profilaktyka

Piękny i zdrowy uśmiech to efekt współpracy lekarza, pacjenta oraz higienistki stomatologicznej. Współczesna stomatologia profilaktyczna oferuje pacjentom całą gamę zabiegów, które pozwalają utrzymać higienę jamy ustnej na wysokim poziomie i zachować zdrowie jamy ustnej na długie lata.

Profesjonalne zabiegi profilaktyczne obejmują: usunięcie kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradźwiękowego (skaling), usunięcie osadu i powierzchownych przebarwień (piaskowanie), polerowanie powierzchni zębów (polishing), aplikację preparatów zawierających fluor (fluoryzację) oraz instruktaż higieny jamy ustnej.

Zabiegi te są całkowicie bezpieczne dla szkliwa zębów, a niektóre z nich takie jak np. piaskowanie preparatem Sylc czy fluoryzacja wręcz je wzmacniają. Nowoczesne urządzenia i sprawdzone metody postępowania stosowane w gabinecie MS-Dental przez odpowiednio przygotowaną higienistkę stomatologiczną to dla naszych pacjentów gwarancja komfortu i bezpieczeństwa zabiegu. Higienistka służy także radą w doborze odpowiednich metod oraz profesjonalnych środków do higieny jamy ustnej.

Pragniemy podkreślić, że opieka higienistki stomatologicznej nie kończy się na jednej wizycie – pacjenci mogą korzystać z zabiegów profilaktycznych regularnie (zalecamy ich odbywanie co sześć miesięcy). Pozwala to na systematyczne zapobieganie próchnicy i chorobom przyzębia, za które odpowiedzialna jest w głównym stopniu płytka bakteryjna.

20181203_135547

Wincentego Witosa 25, 15-667 Białystok

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

+48 85 663 55 48

Email

Email

kontakt@ms-dental.pl

Umów wizytę

Umów wizytę

Telefonicznie