Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem ubytków próchnicowych.

Próchnica zębów jest infekcyjną chorobą przewlekłą, w której na skutek działania kwasów pochodzących z fermentacji cukrów przez bakterie bytujące w jamie ustnej, dochodzi do zniszczenia podatnych tkanek twardych zęba.

W pierwszym etapie leczenia zachowawczego prowadzonego w MS-Dental, na podstawie wywiadu z pacjentem oraz badania stanu zdrowia jamy ustnej, lekarz stara się zidentyfikować wszelkie czynniki ryzyka powstania próchnicy, aby w kolejnej fazie leczenia, wspólnie z pacjentem, wyeliminować je lub ograniczyć ich negatywny wpływ na zdrowie. Pomaga nam w tym higienistka stomatologiczna oraz szeroko pojęte działania profilaktyczne (skaling, piaskowanie zębów, polerowanie, fluoryzacja).

Badanie kliniczne stanu zdrowia jamy ustnej uzupełniane jest dodatkowymi badaniami rentgenowskimi (zdjęcie pantomograficzne, zdjęcia radiowizjograficzne) Pozwalają one wykryć niewidoczne gołym okiem zmiany chorobowe zębów i jamy ustnej.

Stosujemy minimalnie inwazyjne metody leczenia ubytków próchnicowych. Próchnicę początkową, ograniczoną wyłącznie do szkliwa, leczymy bez użycia wiertła – wykorzystując preparaty wspomagające remineralizację szkliwa. W sytuacji kiedy ubytek próchnicowy przekracza granicę szkliwno-zębinową zastosowanie znajdują wysokiej klasy estetyczne materiały kompozytowe. Wszystkim pacjentom, którzy obawiają się dolegliwości bólowych, które czasami mogą towarzyszyć leczeniu, oferujemy skuteczne i bezpieczne znieczulenia.

Nieustannie dążymy do osiągania jak najlepszych efektów estetycznych, tak aby stosowane przez nas w leczeniu ubytków próchnicowych techniki i materiały kompozytowe, w jak najwyższym stopniu naśladowały naturalną budowę zębów. Wiemy, że kolor zęba nie jest jednolity. Tworzy go swoista mozaika barw wynikających z budowy tkanek zęba – szkliwa i zębiny, o różnej jasności i nasyceniu, w mniejszym lub większym stopniu przepuszczających światło. Podobnie jest ze stosowanymi w MS- Dental nowoczesnymi materiałami kompozytowymi, wiodących światowych firm. Posiadają one współczynnik rozproszenia światła oraz fluorescencję zbliżone do tkanek zębów i dzięki temu założone warstwowo wypełnienie staje się niemal niewidoczne. Przy użyciu najnowszej generacji nanokompozytów przeprowadzamy korektę kształtu zębów – np. zamknięcia diastemy czy odbudowy uszkodzonych w wyniku urazu zębów.

Postęp w zakresie materiałów kompozytowych i technik stomatologicznych, który dokonał się w ostatnich latach oraz dbałość o ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, pozwalają lekarzom pracującym w gabinecie MS-Dental realizować procedury, dzięki którym możliwe jest odtworzenie zarówno estetyki, jaki i funkcjonalności oraz cech biologicznych zęba i otaczającego go dziąsła, w stopniu wykraczającym ponad oczekiwania pacjentów.

20181205_102843

Wincentego Witosa 25, 15-667 Białystok

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

+48 85 663 55 48

Email

Email

kontakt@ms-dental.pl

Umów wizytę

Umów wizytę

Telefonicznie